Mateřské školy

Pro mateřské školy nabízíme komplexní řešení zaměřené na praktickou ekovýchovu těch nejmenších.

Součástí řešení je implementace vyvýšených záhonů, instalace kompostéru a workshop pro vyučující i děti. V případě zájmu vyplňte formulář na této stránce a my se Vám co nejdříve ozveme.

Kompostér

Pro mateřské školy nabízíme instalaci kompostéru vyrobeného z europalet.  Kompsotér slouží primárně pro bioodpad z kuchyně a také jako nástroj praktického vzdělávání dětí na témata spojená s nakládání s bioodpady. Kompostér má rozměry 240 x 150 cm a celkový objem tří komor jsou 2 m3.

Vyvýšený záhon

Kromě kompostérů taktéž zakládáme vyvýšené záhony včetně semínek či sazenic. Vyvýšené záhony jsou ideální pro pěstování mnoha druhů zeleniny a bylin, a jsou skvěle přístupné pro děti i vyučující. Vyvýšené záhony se skvěle doplňují s kompostérem, protože výsledný kompost je úžasné hnojivo.  Rozměr jednoho vyvýšeného záhonu je 120 x 80 x 20 (40) cm. 

Workshop a ostatní

Pro správné fungování zahrady a kompostéru je důležité proškolení vyučujících i dětí. Kromě workshopů nabízíme i vybavení zahrádky dětským nářadím a všechny děti vybavíme sešitem malého zahradníka. Na všem ostatním je možné se domluvit individuálně dle potřeb mateřské školy.

Máte zájem o zahradničení ve Vaší mateřské škole?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se Vám ozveme co nejdříve zpět.