Komunitní zahrada Veselka

Spolek Pardubická KOZA buduje první pardubickou komunitní zahradu, která stojí přímo v centru města. Právě přes komunitní zahradničení a komunitní kompostování se snažíme spojovat město, lidi a přírodu. Na pozemku v centru města jsme vytvořili oázu zeleně a pěstování, která láká občany z celých Pardubic s jejich přáteli a dětmi. Doposud se jednalo o pozemek, který většina lidí přehlížela ři své cest na autobus, a právě komunitní zahrada ho transformuje na místo setkávání a budování sousedských a mezilidských vztahů

Společné pěstování

Na komunitní zahradě na Masarykově náměstí společně pěstuje zeleninu a byliny přes 30 zahradníků, kteří se společně starají o svoje vyvýšené záhony o rozměrech 240 x 80 cm. Během první sezóny jsme společně pěstovali hlavně rajčata, cukety, dýně, mátu a bazalku. 

Komunitní prostor

Kromě pěstování zeleniny chceme na zahradě také pěstovat mezilidské vztahy a k tomu slouží náš venkovní komunitní prostor vybaven lavičkami, kde se lidé mohou potkávat za každého počasí buď na obeď nebo jen tak na kuš řeči.

Partneři

Celý rojekt komunitní zahrady bychom nebyli schopni realizovat bez podpory Nadace Via a České spořitelny přes projekt Dokážeme více. Díky této podpoře jsme byli schopni snížit členský poplatek na minimum a podařilo se nám vytvořit inkluzivní projekt, do kterého se mohlo tak zapojit daleko více lidí.

Chcete mít vlastní záhonek v centru Pardubic?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se Vám ozveme co nejdříve zpět.